Türkisfund (SICAV)
 

Türkisfund (SICAV), Türk sermaye piyasalarına yatırım yapan ve Euro kurundan fiyat açıklayan ilk yatırım fonudur. Fon, Türk sermaye piyasalarına yurt dışından yatırım yapmak isteyen yatırımcılara sunulmaktadır.
 

Avrupa Birliği normlarına uygun olarak Türkiye İş Bankası iştiraki İşbank GmbH tarafından 1997 yılında Lüksemburg'da kurulmuş olan Türkisfund (SICAV) yatırım fonlarının iki alt fonu bulunmaktadır: Equities ve Bonds.
 


 

  • Türkisfund (SICAV) Fonları; Fastnet, Caceis, Isbank GmbH Almanya, Isbank GmbH Hollanda'ya  ek olarak Fund Channel, MFEX, Nasdaq OMX, Avanza Bank, Clearstream – VESTIMA, ve Euroclear-FundSettle platformları üzerinden yatırımcılara sunulmaktadır.
     
  • Türkisfund (SICAV) Equities, Türkisfund (SICAV) Bonds Morningstar, S&P ve Lipper gibi uluslararası kuruluşlar tarafından derecelendirilmektedir.
     
  • 2006 yılı Türkisfund SICAV fonlarının gelecek yıllarda kaydedeceği uluslararası büyüme ve performansa hazırlık anlamında önemli bir yıl olmuştur. Şirketimiz, stratejik iş planına uygun olarak 2006 yılında Türkisfund (SICAV)'ın UCITS III (Undertakings for the Collective Investment of Transferable Securities) direktiflerine uyum hazırlıklarını başarıyla tamamlamış bulunmaktadır.
     
  • Bu sürecin sonunda AB direktiflerine tam uyumlu hale gelen Türkisfund (SICAV) fonları, 2007 yılında, UCITS III direktiflerine uygun yapısıyla AB pasaportu alarak tüm üye ülkelerde satılabilme hakkı kazanmıştır. Turkisfund (SICAV) 2011 yılı Temmuz ayından itibaren gerekli koşulların tümünü sağlayarak UCITS IV direktifleri ile tam uyumlu hale gelmiştir.