Duyurular
İş Portföy Yönetimi A.Ş.'nin Ankara'da irtibat bürosu açma talebi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından olumlu karşılandı. Konuya ilişkin açıklama SPK bülteninde yer aldı.

Biz Kimiz

Türkiye portföy yönetimi sektörünün öncüsü İş Portföy hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Tarihçemiz

İş Portföy Yönetimi A.Ş.,Türkiye İş Bankası tarafından 2000 yılında “Kurumsal Portföy Yönetimi” hizmetinin bağımsız bir şirket tarafından verilebilmesi amacı ile kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana sektöründe öncü konumunu koruyan İş Portföy, Türkiye’nin ilk yatırım fonunu 1987 yılında hayata geçiren Türkiye İş Bankası’nın köklü kurumsal değerleri ve etik ilkeleri temelinde şekillenen kurum kültürünü ana faaliyeti olan portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı hizmetlerine yansıtmaktadır.

2000

 • İş Portföy Yönetimi A.Ş., Türkiye İş Bankası tarafından 2000 yılında “Kurumsal Portföy Yönetimi” hizmetinin bağımsız bir şirket tarafından verilebilmesi amacı ile kuruldu.

2001

 • İş Portföy Yönetimi portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı yetkisi aldı.
 • İş Portföy Yönetimi, yönetimindeki kurumsal nitelikli fonlar ile birlikte Türkiye İş Bankası yatırım fonlarının da yönetimini devralarak sektöründe lider konuma geldi.

2003

 • İş Portföy Emeklilik Fonları Yönetimi Bölümü kuruldu.
 • 2003 yılının sonunda İş Portföy Yönetimi, bireysel emeklilik mevzuatının yürürlüğe girmesiyle Anadolu Hayat Emeklilik Şirketi ile iş birliği yapılarak emeklilik fonları yönetimine başladı.

2007

 • İş Portföy Yönetimi Avrupa Yatırım Fonu ve Portföy Yönetim Birliği’ne katılan ilk portföy yönetim şirketi oldu.

2008

 • İlk çevre temalı yatırım fonu olan İş Portföy TEMA Değişken Fon kuruldu.

2012

 • Yatırım fonlarının kuruculuğu portföy yönetim şirketlerine devroldu.
 • BES’i ivmelendirecek yasalar devreye girdi.

2015

 • İş Portföy Yönetimi yeni mevzuat kapsamında dönüşümünü gerçekleştirerek portföy yönetimi ve yatırım danışmalığı yetki belgeleri alan sektördeki ilk portföy yönetim şirketi oldu.
 • Türkiye Elektronik Fon Dağıtım Platformu (TEFAS) sayesinde İş Portföy Yönetimi yatırım fonları tüm banka ve aracı kurumlardan alınmaya başlandı.

2017

 • İş Portföy Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Fonu’nu ve yenilenebilir enerji alanında yatırım yapan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurdu.
 • İş Portföy Yatırım Fonları hakkında geniş bilgi barındıran İş’te Fon mobil uygulaması hayata geçti.
 • Otomatik Katılım Sistemi ile emeklilik fonları büyümesi hızlandı.

2018

 • Yatırımcıların tercihlerine uygun varlık dağılımına kolayca yatırım yapmalarını sağlayan İş Portföy Robofon Ailesi, 3 farklı risk kategorisinde hayata geçti.
 • Elektrikli araçların yanı sıra pil, pil üretiminde kullanılan madenler ile akıllı araç teknolojilerinin üretimini yapan öncü şirketlere yatırım yapan İş Portföy Elektrikli Araçlar Karma Fon kuruldu.
 • İş Portföy Yönetimi A.Ş. Altyapı Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Türkiye’de bir Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından yapılan en büyük enerji yatırımını hayata geçirdi.

2019

 • İş Portföy Yönetimi ve Anadolu Hayat Emeklilik iş birliğinde bireysel emeklilik birikimlerini kişiye en uygun fonlarda değerlendirmek ve takip etmekle görevli Türkiye’nin ilk ve tek bireysel emeklilik fon robotu FonMatik ROBO kuruldu.

2021

 • İş hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen şirketlere yatırım yapan İş Portföy İş’te Kadın Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) kuruldu.
 • İş Portföy Yönetimi, birçoğu alanında ilk olan yatırım fonlarından oluşan Türkiye’nin en geniş tematik fon yelpazesine sahip portföy yönetim şirketi oldu.
 • İş Portföy Yönetimi, risk ve getiri beklentilerine uygun fon tercihi yapılabilmesine imkân sunan Risk Profili Anketi’ni yatırımcılarla buluşturdu.

2022

 • İş Portföy Yönetimi sektörde bir ilke imza atarak Çağrı Merkezi Hizmeti’ni devreye soktu.

2023

 • İş Portföy Yönetimi, Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde bir ilki gerçekleştirerek eğitime daimî destek imkânı sunan İş Portföy TEV Eğitime Destek Serbest Fon’u kurdu.

2024

 • Kurum kültürüne uygun olarak ürün ve hizmetlerinde sürdürülebilirliği ekonomik, çevresel ve sosyal boyutları ile bir bütün olarak değerlendiren İş Portföy Yönetimi, Sürdürülebilirlik Politikasını yayınlayan ilk portföy yönetim şirketi oldu.

about-us

512 Milyar ₺

Yönetilen Portföy Büyüklüğü

about-us

%11 Yüzdelik

Sektörel Pazar Sahipliği

about-us

198 Adet

Toplam Yönetilen Fon Sayısı

about-us

1.255 Milyar ₺

Toplam Özkaynak

Faaliyet Alanımız

Türkiye portföy yönetimi sektöründe öncü konumunu her geçen yıl pekiştiren İş Portföy Yönetimi A.Ş. farklı risk ve getiri beklentilerini gözeterek kurduğu, ekonominin ve finansal piyasaların konjonktürüyle uyumlu ürünleri yatırımcılarla buluşturarak; hisse senedi, tahvil, repo, kıymetli madenler, emtia ve mevduat gibi farklı araçlar üzerinden tasarruf sahiplerine birikimlerini değerlendirme imkânı sunmaktadır.

Yatırım evrenini tüm yatırım ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde çok geniş oluşturmanın yanında; Robofon ve Fon Sepeti Fonları ile piyasaları takip etmek için yeterli vakti olmayan yatırımcıların birikimlerinin piyasa dinamiklerine göre yönetilmesini sağlamakta; cinsiyet eşitliği, sürdürülebilirlik, teknoloji gibi özgün temalara odaklı oluşturduğu yenilikçi fon yelpazesiyle yatırımcılara dünyanın dönüşüm alanlarına ortak olma fikrini gerçekleştirme fırsatı tanıyarak sektörde örnek teşkil etmektedir.

İş Portföy;

 • Farklı yatırımcı profillerine uygun yatırım stratejisine sahip yatırım fonlarının kuruluşunu gerçekleştirmekte ve yönetmekte,
 • Emeklilik fonlarını yönetmekte,
 • Yerli yatırımcılara özel tasarlanmış ve katma değeri yüksek portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

Başarı Odaklı Profesyonel Ekip

Araştırmacı ve profesyonel yaklaşımlarıyla başarıya odaklanan İş Portföy’ün sektöre yön veren öncü firma olmasının temel yapı taşı; uzmanlığı, öngörüsü ve riski yönetme kabiliyeti ile öne çıkan uzman kadrosudur. İnsan kaynağı politikaları ve uygulamalarıyla çalışan memnuniyetini odağına alan ve eşitlikçi yönetim anlayışını benimseyen İş Portföy, performans değerlendirme sistemi ve kariyer planlaması ile sektöründe profesyonellerin tercihi olan bir işveren konumundadır.

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyonumuz

Etkin portföy yönetimi ile müşterilerimize risk tercihleriyle uyumlu sürdürülebilir getiri sağlamaktır. Bu doğrultuda değerlerimizden aldığımız güç ile performans odaklı, ihtiyaçlara uygun yenilikçi ürünler sunarak müşteri memnuniyetini artırmak hedefimizdir.

Vizyonumuz

Uluslararası standartları uygulayan, kurumsal, yenilikçi ve güvenilir kimliği ile yatırımcıların ilk tercihi olmanın yanı sıra Türkiye’nin büyümesine doğrudan katkıda bulunan lider portföy yönetimi şirketi olmaktır.

Bizi Biz Yapan Değerlerimiz

İş Portföy kurulduğundan bu yana gerek çalışanlarının özverisi, gerek müşteri portföyüyle sektör bazında hatrı sayılı kurumlar arasında kendi yerini koruyarak öncü firmalardan biri olmuştur. Bu başarıyı kazanmasındaki en büyük güç ise kuruluşundan bu yana sürdürdüğü ve sürdürmeye devam edeceği çalışanlarına ve müşterilerine verdiği değerlerdir.

Müşteri Odaklılık

Müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu bir hizmet anlayışı benimsenmektedir.

Güvenilirlik

İş Portföy kadrosu finansal bilgi ve yetkinlikleri yüksek, yatırımcının beklentilerini odağına alan profesyonel bir ekipten oluşmaktadır.

Yenilikçilik

Müşteri beklentileri ile uyumlu dünyanın dönüşüm alanlarından ilham alan ve teknolojik gelişimleri takip eden ürün yönetimi ve hizmet anlayışı benimsenmektedir.

Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik

Zamanında, doğru, kolay ulaşılabilir ve anlaşılabilir, kapsamlı bir yönetim prensibi benimsenmektedir.

Sürdürülebilir ve Sorumlu Yatırımcılık

Ürün ve hizmetlerimiz; sosyal, çevresel ve toplumsal formlara dayalı sürdürülebilir, istikrarlı ve en iyi yönetilecek şekilde hayata geçirilmektedir.

Uzmanlık

Profesyonel ve alanında uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Sermaye Yapısı

 • Tüm ortaklarımız Türkiye İş Bankası Grubu Kuruluşu olup sektörünün öncü kurumlarıdır.

 • 1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından kurulan İş Yatırım, Türkiye sermaye piyasalarında hizmet veren geniş kurumsal ve bireysel müşteri tabanına sahip aracı kuruluş konumundadır. Yerli-yabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılara geleneksel alım-satım aracılığının yanı sıra Kurumsal Finansman, Yatırım Danışmanlığı, Portföy Yönetimi, Piyasa Yapıcılığı ve Likidite Sağlayıcılığı hizmetleri sunmaktadır.

 • Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., Türkiye’nin en büyük bireysel emeklilik ve hayat sigortaları şirketlerinden biridir. 2003 yılı sonu itibarı ile Anadolu Hayat Sigorta'dan isim değiştirerek bireysel emeklilik şirketine dönüşmüştür.

 • Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., 1950 yılında Dünya Bankası'nın desteği ve T.C. Hükûmeti, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve ticaret bankalarının iş birliği ile kurulmuş, Türkiye'nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankasıdır.

Diğer;

 • Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.

 • Trakya Yatırım Holding A.Ş.

Ödüllerimiz

award

Brandverse Awards “Kullanıcı Deneyimi UX/UI” Kategorisi Bronz Ödül

2024
award

İş Portföy TEV Eğitime Destek Serbest Fonumuz ile “Kaliteli Eğitime Erişim” ve “Amaçlar İçin Ortaklıklar” Ödülü

2023
award

İş Portföy'e "Pozitif Sosyal Etki"den Altın Sardis, "Sürdürülebilirlik Odaklı İnovasyon"dan Gümüş Sardis Ödülü

2023
award

Global Brands Magazine - En Yenilikçi Portföy Yönetim Şirketi

2023
award

Global Banking and Finance Review - Yılın Portföy Yönetim Şirketi

2022
award

Stevie Uluslararası İş Ödülleri (Bronz Stevie) - İş'te Fon Mobil Uygulaması

2022
award

9. Sürdürülebilir İş Ödülleri - Kadının Güçlendirilmesi Kategorisi (KOBİ)

2022
award

6. TSPB Altın Boğa Ödülleri Özel Ödül Kategorisi İş'te Kadın Hisse Senedi (TL) Fonu "Toplumsal Değer Projesi" Ödülü

2021
award

6. TSPB Altın Boğa Ödülleri Portföy Yönetimi Faaliyeti Kategorisi "Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri" Ödülü

2021
award

Global Banking & Finance Awards "Türkiye'de Yılın Portföy Yönetim Şirketi" Ödülü

2021

Tüm soru ve görüşleriniz için

Hemen Arayın!

0 850 290 31 73Hemen Arayın!