Duyurular
İş Portföy Yönetimi A.Ş.'nin Ankara'da irtibat bürosu açma talebi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından olumlu karşılandı. Konuya ilişkin açıklama SPK bülteninde yer aldı.

Basında İş Portföy

15.02.2024

Dönemsel Ekonomik Göstergeler - Şubat 2024

İş Portföy Araştırma Müdürü Hande Şekerci dönemsel ekonomik göstergeleri değerlendirdi: Jeopolitik risklerin küresel ölçekte enflasyonist baskıları güçlendirmesi ihtimali piyasaların son dönemde aklına gelen unsurlardan biri olurken aynı zamanda bu durumun gelişmiş ülke merkez bankalarından bu sene içinde beklenen faiz indirimlerini de ötelemesi ihtimali ana riskler arasında yer aldı.

11.02.2024

Sezgin: Faiz indirim beklentileri ötelenebilir

Ağustosla birlikte faiz indirimlerinin gündeme gelebileceği beklentisindeydim. Yeni mesajlar çerçevesinde faiz indirimi daha geç gündeme gelebilir diye düşünüyorum.

21.01.2024

"Getiri beklentileri uzun vadeli perspektifle oluşturulmalı"

Fonlarımıza, stratejimizi Türk varlıklara yönelik daha olumlu fiyatlamaları yansıtacak şekilde değiştirerek pozitif katkı sağladık.

14.01.2024

"Faizler düşecek, altın alınabilir"

Geçen yıl TL bazında bakıldığında en yüksek getiri altında oldu.

1.01.2024

Belirsizliklerin Gölgesinde Fırsatlar Aranıyor

Yatırımcı ihtiyacını karşılamak adına farklı türlerde ve çok sayıda yatırım fonu mevcuttur. Para piyasası fonları, hisse senedi fonları, kıymetli maden fonları, serbest fonlar bunlardan bazılarıdır. 2023 yılında öne çıkan fon türlerine baktığımızda serbest fonları ve kıymetli maden fonlarını görüyoruz.

6.12.2023

Dönemsel Ekonomik Göstergeler - Aralık 2023

İş Portföy Araştırma Bölümü Uzmanı Ekin Zihni dönemsel ekonomik göstergeleri değerlendirdi: İlk üç çeyrekte yıllık ortalama %4,7 büyüyen Türkiye ekonomisinin 2023 yılının tamamında %4,4 ile Orta Vadeli Programdaki tahmine uyumlu şekilde büyümesini, 2024*te ise reel GSYH artışının güç kaybederek %3,4 olmasını bekliyoruz.

4.11.2023

Amerika'daki soğuma değerli metallerde ralliyi başlatabilir

Ekonomik ve jeopolitik belirsizliklerin arttığı dönemlerde yatırımcıların daha güvenli liman olarak görülen varlık sınıflarına talebinde artış olmaktadır. Mevcut konjonktürde de Orta Doğu'da yaşanan çatışmaların etkisi ile altın fiyatının aylıkbazdayüzde 10'a yakın arttığını görüyoruz.

29.10.2023

Sezgin: Makro ihtiyati düzenlemeler, bankacılıkta normalleşme adımları

Faiz kararı sonrasında açıklanan makro ihtiyati düzenlemeler bankacılık sisteminde normalleşme adımları niteliğinde. Ortodoks politikalara yönelimin sürmesi olumlu. Kredi ve mevduat faizlerinde bir miktar daha yükseliş eşliğinde, iç talebin yavaşlamasını sürdüreceğini öngörüyoruz.

24.10.2023

The Bodrum Cup'ın kazananı Gara Poşet oldu

İş Portföy'ün gold sponsoru olduğu güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek rüzgârı tercih nedeni yapan, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer alan Maximiles Black The Bodrum Cup'ta üç büyük ödül verildi.

5.10.2023

Dönemsel Ekonomik Göstergeler - Ekim 2023

İş Portföy Araştırma Müdür Hande Şekerci dönemsel ekonoik göstergeleri değerlendirdi: Önümüzdeki dönemde yurt içinde yatırımcıların kalıcı şekilde TL varlıklara yönelmesi için TCMB'nin faiz politikasının ve bankacılık sisteminde genel faiz seviyelerinin önemli olacağını düşünüyoruz.

Tüm soru ve görüşleriniz için

Hemen Arayın!

0 850 290 31 73Hemen Arayın!