Yatırım Danışmanlığı

Yatırımlarınızı yönlendirirken İş Portföy'ün çatısı altındaki profesyonel ekibin tavsiyelerinden yararlanmak ister misiniz?

Doğru ürünü doğru zamanda almanın yolu; Her türlü risk/getiri profiline uygun ürün çeşitliliğini sunan İş Portföy Yönetimi A.Ş, yatırım danışmanlığı bölümü’nün uzman kadrosu müşterilerinin yatırım kararlarında yanlarında yer alıyor. Yatırım ürünlerinin getiri fırsatlarından yaralanmak için ürünler ve piyasalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Hangi ürün hangi piyasa koşullarında ön plana çıkacak, hangi ürün sizin risk/getiri/vade yapınıza uygun? Yatırım kararlarınızı alırken gelin uzmanlarımıza danışın, fırsatları kaçırmayın.

Yatırım Danışmanlığı Hizmetinin Avantajları
 

Yatırım danışmanlarının piyasa odaklı yaklaşımı ile değişen piyasa koşullarında müşterilerin güncel kalması ve piyasa beklentilerin paylaşılarak portföylerde ihtiyaç duyulan değişikliklerin yapılması sağlanmaktadır. Sunulan ürünlerdeki çeşitlilik müşteri beklentileri karşılayabilme ve riskin dağıtılması hususlarında müşterilere avantaj tanımaktadır.
 
Yatırımcıların ihtiyaç ve taleplerini merkezine alan bu hizmet ile müşteri memnuniyetinin en yüksek düzeye çıkarılması hedeflenmektedir.
 
Periyodik dönemlerde piyasa koşulları kapsamında yatırımcılar bilgilendirilmektedir ve yatırımcı ile de mutabık kalarak, ürünler arası geçişlerle portföyde getiri artırma amaçlanmaktadır
 
Hangi fonlar hangi riski taşıyor, hangi getiri fırsatını sunuyor?
 

Yerindelik testi / Uygunluk testi - Bu testler ile öncelikle risk profilinizi belirliyor ve yatırımcılara uygun fonları sunuyoruz.

Risk tanımı - *Risk değerleri, fonların volatilitesi dikkate alınarak, haftalık getiriler kullanılmak suretiyle hesaplanır. En az riski 1, en fazla risk 7 olmak üzere risk değerleri 1-7 arasındadır. Belirtilen risk değerleri fonların geçmiş performansına göre belirlenmiş olup gelecekteki risk profiline ilişkin güvenilir bir gösterge olmayabilir. Risk değeri zaman içinde değişebilir. En düşük risk değeri dahi, ilgili fonlara yapılan yatırımın hiçbir risk taşımadığı anlamına gelmez. Daha detaylı bilgi için spk.gov.tr’de yer alan “Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber”i inceleyebilirsiniz.